Výstava Svět kostiček

Výstava perex Zámek Slavkov-Austerlitz: Téměř 250 000 dílků ze stavebnice lego. Zahájení 22. března v 16 hod.

Rádi bychom pozvali všechny příznivce pestrobarevných kostiček na výstavu mnoha exponátů z téměř 250.000 dílků ze stavebnice Lego, kterou zahájíme 22. března 2018 v 16:00.
Náplní výstavy v přízemní části zámku bude tematická expozice modelové řady vozidel edic Lego® Technic®, Racers a Bionicle®. Ve druhém sále mohou návštěvníci shlédnout rozmanitý výběr témat filmové tvorby, např. the Simspons, Ghostbusters, Minions (Mimoni), Batman Movie, Ninjago Movie®, Disney / Pixar, Star Wars aj. Třetí sál nabídne speciální tematické disciplíny z kostiček Lego a část rozsáhlé sbírky dnes již nevyráběných kostiček, kousátek, chrastítek a dalších zajímavostí pro batolata, která byla známa pod pojmem Lego Baby Primo. Tuto výstavu můžete navštívit v termínu od 22. 3. do 31. 8. 2018.
V patře zámku se bude vyskytovat převážně vlastní tvorba několika předních regionálních stavitelů, tématicky zaměřena na městskou aglomeraci 2D a 3D architekturu, středověk, novověk, vozidla zn. Trabant a Škoda, Lego Wear přehlídku, dioramata vinět Star Wars, nebo také skulptury zvířat. Pro dívky nebude chybět elfí svět nebo diorama města Lego Friends Heartlake s pohyblivou vlakovou soupravou. Dominantu výstavy bude tvořit velké diorama města s pohyblivými vlakovými soupravami.  Výstava bude otevřena od 22. 3. do 27. 5. 2018.
Expozice nabídne návštěvníkům velmi zajímavou podívanou na části sbírkového fondu projektu putovní výstavy Svět kostiček® a dále exponáty ze soukromých sbírek a vlastní tvorby několika českých stavitelů.
Ke hraní je pro děti k dispozici v přízemním sále velká dětská herna se čtyřmi herními zónami.
 

Výstava svět kostiček

 

Nahoru