Turistická akce Za posledním puchýřem se letos koná v našem regionu.

Od 16. do 19. listopadu 2017 se v Bučovicích a okolí uskuteční 46. ročník významné akce Klubu českých turistů – Za posledním puchýřem.

Kromě sobotního pochodu, jehož trasa může mít délku od 5 km po 50 km (dle volby), vás čeká nabitý doprovodný program (kino, prohlídka zámku, besedy, večerní zábava, atd.). V pátek se dokonce můžete zúčastnit zájezdu do turisticky zajímavého okolí (Slavkovské bojiště, Chřiby, Slovácko). Tak se přijeďte pobavit a zároveň udělat něco pro své zdraví. Podrobné informace vč. přihlášky naleznete na internetových stránkách akce: www.puchyr-bucovice.cz.

Poslední puchýř se po dvou letech vrací zpět na jižní Moravu. Tentokrát do míst, odkud je to všude kousek. Jen co by kamenem dohodil to máme na Slavkovské bojiště, kde se v roce 1805 psaly světové dějiny. Přes kopec je to od nás na Slovácko, do kraje bodrých moravských lidí, vinohradů, sklepů, lahodného vína i hřejivé slivovičky. Na dohled se nachází Chřiby, po starobylém hradu zvané též Buchlovské hory. Krajině zdejší však kromě samotného Buchlova vévodí při pohledu od Uherského Hradiště ještě další dva vrcholy – na tom východním skví se další významná památka, kaple sv. Barbory. A vrchol Chřibů nejvyšší? Brdo se od roku 2004 pyšní první kamennou rozhlednou postavenou v Čechách a na Moravě po dlouhých sedmdesáti letech. Samy chřibské hvozdy skrývají pak desítky skalek a kamenů opředených mnoha mýty a historkami.

RÁMCOVÝ PROGRAM AKCE

Čtvrtek 16. listopadu

příjezd účastníků a registrace

IVV plavání

Pátek 17. listopadu

příjezd účastníků a registrace

puchýřovské zájezdy

individuální výlety

možnost prohlídky muzea a zámku

IVV plavání

cestovatelská beseda

promítání v bučovickém kině

Sobota 18. listopadu

příjezd účastníků a registrace

pochod Za posledním puchýřem

možnost prohlídky muzea a zámku

IVV plavání

puchýřovská zábava

Neděle 19. listopadu

komentovaná prohlídka města

individuální program

Nahoru