Právo útrpné

1. 07. 2018, 09:00 - 21. 08. 2018, 17:00

Zámek Slavkov-Austerlitz:Expozice o hrdelním právu ukáže příběhy mučených a trestaných na Slavkovsku a kruté praktiky středověkého a novověkého soudnictví od 13. do 18. století.

Autentické pojetí výstavy podtrhuje prostředí, do něhož bude instalována – díky ní opět ožije rozsáhlé barokní zámecké podzemí. Historici zámku shromáždili informace nejen o vývoji a způsobech tortury, ale i konkrétní příběhy obviněných obyvatel Slavkovska, kteří zažili kruté postupy tehdejšího soudnictví.

Expozice představí nejen samotné mučící nástroje z dílny křenovského uměleckého kováře Oldřicha Bartoška, ale využívá i moderní audiovizuální techniku, která návštěvníka dokonale vtáhne do atmosféry doby.
Část expozice ukáže, jak vězni pykali za své hříchy, jaké byly výslechové metody a jakými nástroji byly prováděny. K vidění bude například pranýř, ke kterému byli připoutáni lidé, kteří se provinili mírnějším způsobemnebo vůz, na němž se převáželi vězni z městské šatlavy na popravčí vrch.

Expozice Právo útrpné bude otevřená od 1. července.

Další informace k expozici najdete na http://www.zamek-slavkov.cz/info-pro-navstevniky/prohlidkove-trasy-a-vstupne?id=481

Právo útrpné

2791-1-pravo-utrpne.jpg

Typ: Akce

Organizátor: Zámek Slavkov-Austerlitz

Místo konání: Zámek Slavkov-Austerlitz

Web: http://www.zamek-slavkov.cz